Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitė skirta muzikai

Spalio pirmąją savaitę mūsų gimnazijoje karaliavo muzika. Taip mes pažymėjome Tarptautinę muzikos dieną. Šiais metais turėjome daug gražių ir prasmingų muzikinių veiklų ir renginių:

Pradinių klasių mokiniai Muzikos dieną minėjo koncertuodami. Smagios, nuotaikingos dainos, kurias atliko 1-2 ir 3-4 klasių chorai - muzikinė dovana sau patiems, bendraamžiams, mokytojams, tėvams. Šiltų aplodismentų sulaukė chorų pasirodymas pradinių klasių mokiniams,  pagarba ir dėmesiu jaunuosius dainininkus apdovanojo tėveliai. Tokių koncertų metu mažuosius dainininkus įkvepia ne tik šeimos narių palaikymas, bet ir bendrai dainuojamos dainos. Štai tokie - įkvėpti ir dainuojantys - pradinukai žengs toliau muzikos pažinimo keliu.

Gražia tradicija tapo gimnazijos mokinių, grojančių įvairiais instrumentais, muzikiniai sveikinimai draugams. Nuotaikingi muzikos kūriniai, skambėję pertraukų metu, pakeitė įprastą triukšmą pradinukų korpuso koridoriuose: mažieji klausytojai buvo susikaupę ir atidūs, smagūs ritmai įtraukė į bendrą muzikavimą ir atlikėjus, ir klausytojus. 

Pirmą kartą organizuotas mokinių forumas gvildeno temą ,,Muzika mokykloje“. Forumui vadovavo 12 m klasės mokinys Jonas Kalnius. Draugiškos diskusijos metu pasigirdo įvairiapusių nuomonių: nuo skeptiškų žvilgsnių į tarpmokyklinius projektus iki visuotino susidomėjimo savadarbiais instrumentais. 

Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė į svečius atvykęs Klaipėdos Taško teatras. Jaunieji menininkai pristatė muzikinį spektaklį ,,Kubai“. Žiūrovai gausiais aplodismentais dėkojo aktoriams už profesionalumą, nepaleido aktorių nuo scenos, tad buvo apdovanoti dar vienu muzikiniu kūriniu iš jų repertuaro.

Šių metu naujiena – dainuojamosios poezijos vakaras. Pirmoje dalyje savo ir kitų autorių dainas atliko Samanta (10 m), Tomas (8 m), muzikos mokytoja Erika, aštuntokių merginų ir dvyliktokų vaikinų grupės. Antroje dalyje savo muzika, šiluma ir išmintimi dalinosi svečiai Jonas Baltokas ir Jie Du (Vilija ir Ramūnas Šepučiai). Po koncerto svečiai atsakė į žiūrovų klausimus, davė naudingų patarimų, motyvavo kurti ir muzikuoti.

Muzikos savaitę vainikavo muzikiniai siurprizai - bendri klasių ir mokytojų pasirodymai. Kartu su mokiniais dainavo, grojo, šoko mokytojai V. Janavičienė, K. Gedbudienė, E. Gaučūtė, V. Šaulienė, R. Kalvėnas, V. Gvozdevienė, L. Bručkienė, I. Kastravickienė,  R. Mockus, A. Girdzijauskas. Buvo daugybė emocijų, šypsenų, nuostabos ir aplodismentų.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo gimnazijos bendruomenės muzikalumu ir išmone!

Gimnazijos muzikos ir instrumentų mokytojai