Pereiti į pagrindinį turinį

Europos parlamento dovana Lietuvos mokytojams

Mokytojai Europos parlamenteEuropos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje šių metų rugsėjo 19–24 dienomis organizavo mokytojų kelionę į ES institucijas Briuselyje. Aplankyti Briuselį pakviesta 40 mokytojų iš tų Lietuvos mokyklų, kurių mokiniai Euroscolos konkursuose tapo finalininkais. Klaipėdos miestą atstovavo po vieną mokytoją iš Vydūno vidurinės mokyklos bei Žaliakalnio gimnazijos. Mūsų mokyklos mokinių tarybos komanda Euroscolos konkurse laimėjo antrąją vietą.

Mokytojams buvo suteikta puiki galimybė iš arti pamatyti, kaip dirba Europos Parlamentas, kokie jo įgaliojimai, politinė svarba, kokią vietą tarp kitų Europos Sąjungos institucijų jis užima, pasidomėti šiuo metu diskutuojamais klausimais bei pasižvalgyti šios institucijos koridoriuose.

Malonūs prisiminimai išliko po susitikimo su Lietuvos EP nare Vilija Blinkevičiūte, kuri papasakojo apie savo darbą komitetuose ir delegacijose, apie šiuo metu priimamus sprendimus Europos Sąjungoje dėl Šengeno erdvės užtikrinimo ir laisvo piliečių judėjimo gynimo, apžvelgė ES finansines perspektyvas po 2013 metų.

Vizito Europos Komisijoje metu mokytojai bendravo su Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos biuro darbuotoja, kuri kalbėjo apie ES institucijos ir Europos Komisijos vaidmenį, pristatė tai, kas aktualu Europai ir Lietuvai.

Ši kelionė – iš tiesų puiki dovana mokytojams: įgyta žinių bei patirties, aplankytos įžymios Briuselio vietos, Flandrijos provincijos centras – Gentas, autentiška ir jauki Briugė, Celės senamiestis, Sansusi rūmai Potsdame.

Mokytojų kelionės nuotraukos

Gintarė Vaserienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui