Pereiti į pagrindinį turinį

100 mitų Lietuvai

Moderniai Lietuvos valstybei švenčiant 100-metį, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija paskelbė Šimtmečio konkursą klasėms ir pakvietė moksleivius aktyviai organizuoti ar dalyvauti istorinės Lietuvos sukakties minėjimui skirtuose renginiuose bei pasidalinti akimirkomis, kaip originaliai jie švenčia. Kūrybiškomis, pilietiškomis iniciatyvomis pasidalijo daugiau kaip 100 šalies klasių ir mokyklų bendruomenių.

 
Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais ir tėveliais edukaciniame renginyje „Lietuvos šimtmečio ženklas“ kūrė instaliaciją „100 mitų Lietuvai“.
Kovo pradžioje Švietimo ir mokslo ministerija atrinko ir savo paskyroje paskelbė 16 originaliausiai šventusių renginių nuotraukas su aprašymais. Į konkurso finalinį etapą pateko ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos 5M klasė, kuri KKKC Parodų rūmuose vasario 17-osios rytą kartu su tėveliais bei dailės mokytoja A. Žvinklyte-Rimšiene, muzikos mokytoja I. Bertuliene, auklėtoja bei literatūros mokytoja L. Bručkiene transformavo menininkės Patricijos Gilytės instaliaciją „Natiurmortas su kranais ir jūra. 13 kadras“ į kūrinį „100 mitų Lietuvai“. Moksleivių sveikinimą vainikavo jų atlikta J. Cechanovičiaus daina ,,Lietuva – dainų šalis“.
 
Ši Vydūno gimnazijos moksleivių meninė instaliacija taip pat dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.
 
Dėkojame menininkei Patricijai Gilytei už pasitikėjimą bei atvirumą, o Klaipėdos Vydūno gimnazijos 5M klasės bendruomenei bei mokytojoms – už kūrybiškumą, drąsą ir susitelkimą!